yamaha medulation


آموزش شبیه سازی صداهای S.ART اورینتال A3000 با MEDULATION


آموزش شبیه سازی صداهای سوپر آرتیکولیشن(S.Art) با مدولاسیون(مدولیشن)

  مقدمه :

پیچ مدولیشن در اصل برای ایجاد لرزش یا موج های LFO در صدا است که از قدیم با این کاربرد شناخته شده. در اکثر کیبوردهای یاماها این پیچ کنترلر به حالت استاندارد عمودی و غیر فنری تعبیه شده که متغیری از 0 تا 127 برای پارت های Right (صداهای دست راست) است. ولی همزمان با تولید مدل هایی همچون psr-s900 و or700 قابلیت های بیشتری به این پیچ مدولیشن اضافه شد همچون تغییر فیلتر و ولوم صدا ، یا ایجاد موج هایی از نوع فیلتر و ولوم.

طی همان سالها در انجمن وب سایت ارتعاش امکانات جدید مدولیشن یاماها توسط آقای "بهرنگ میوه" بکار گرفته و نمایش داده شد تا زمانی که اورینتال 2015 یاماها بنام A3000 راهی بازار شد و برای اولین بار صداهای اورینتال با فرمت S.Art در خود داشت که برخی ترفندهای مختلف سازهای شرقی روی جویی ستیک آن بصورت پیشفرض کارخانه تنظیم شده بود. اما به دلیل خاصیت فنری بودن جوی استیک در کیبوردها این وضعیت ثابت نمی ماند و شما می توانید دقیقا همان حالت ها را روی پیچ مدولیشن دیگر کیبوردهای یاماها خودتان شبیه سازی کنید.

 آشنایی با صداهای S.Art :

صداهای S.Art یاماها(سوپر ارتیکولیشن) صداهایی هستند که با پارامترهای بسیاری طراحی شده اند برای شباهت هرچه بیشتر به ساز واقعی. پارامترهایی همچون پدال پایی ، دکمه ، کلاوی ، شدت ، فاصله نت ، مدت نگه داشتن کلاوی و ترکیب هر کدام از این پارامترها با هم می تواند ترفندهای ان ساز را برای یک صدای فوق العاده طبیعی ایجاد کند. ترفندهای یک صدای S.Art خیلی بیشتر از صداهای cool - sweet - live است.

 ساختن صداهای سوپرارتیکولیشن روی کیبورد ارنجرهای یاماها توسط کاربر امکان پذیر نبوده و نبست و ساخت این صداها تا امروز مختص به شرکت یاماها می باشد. اما شبیه سازی صداهای اورینتال S.Art کیبورد A3000 برای دیگر مدل های یاماها ممکن است و خوشبختانه ما به شما این اطمینان را می دهیم که صداهای اورینتال S.Art کیبورد A3000 جدا از سمپل های خوبی که دارند ولی اصلا طراحی S.Art پیچیده ای ندارند و اکثرا فقط از حالت فید کردن ولوم دو صدا روی همدیگر استفاده شده(دقیقا مثل یک ولوم بالانس) که شما به راحتی می توانید برای خودتان روی پیچ مدولیشن این حالت را  تنظیم کنید و با پایین و بالا بردن آن این تغییرات را ایجاد کنید. کافی است طبق آموزش زیر عمل کنید :

  آموزش :

  1. هر تنظیمی مد نظر دارید را روی یکی از صداهای دست راست اماده کنید(Right1) و تنظیم دوم را روی صدای دیگر(Right2)
  2. حالا به منوی صداسازیِ Voice Set برید
  3. به سربرگ Controller برید
  4. ولوم Amplitude مدولاسیون یکی را در حالت پایین (0) تنظیم کنید و دیگری را در حالت بالا (127)
  5. این صدا را در بانک Registration Memory  یا One Touch Setting ذخیره کنید

 

.

اشتراک گذاری در تلگرام