VCM Effect


افکت VCM به معنای Virtual Circuitry Modeling است که یک نام شناخته شده و قابلیتی حرفه ای در سخت افزار و نرم افزارهای معروف صدا و موسیقی محسوب میشود. از جمله موتیف های XS و XF یا میکسرهای سری O و DM وحتی ارنجرهایی مثل Tyros5 و S970 و حتی بصورت plug-in های افزودنی در برند معروفی همچون Steinberg.


افکت های VCM یک نام شناخته شده در سخت افزار و نرم افزارهای معروف صدا و موسیقی هستند برای حرفه ای ها که طی سالهای اخیر در سیستم عامل کیبوردهای جدید یاماها از موتیف های XS و XF گرفته، تا Tyros5 و S970 طراحی شده اند. این افکت ها روی محصولاتی همچون میکسرهای حرفه ای یاماها نیز بوده اند.از جمله O1v 96 ، O2v 96 یا حتی DM1000 :

      

 افکت های VCM همچنین بصورت plug-in های افزودنی در برند معروفی همچون Steinberg تولید و استفاده میشوند از جمله Vintage Collection یا Cortico 5043 Cpmp :

        

یاماها بعد از موتیف XF این نوع افکت ها را درکیبورد ارنجرهای تایروس5 و S970 و S975 نیز به خریداران هدیه کرد تا در این ارنجر ورکستیشن ها هم شما بتوانید صدا و ریتم را با افکت های محبوب VCM جلوه بندی بهتری کنید و راحت تر بتوانید با گرافیت زیبا و روان این نوع افکت ها ارتباط برقرار کنید.

افکت های VCM در تایروس5 و S970 محدود به پارت یا صداهای خاصی نیستند. همانطور که شما از خط افکت DSP یا FX برای بخش های مختلف کیبورد استفاده میکنید ، میتوانید برای هر پارت کیبورد یک افکت VCM اختیار کنید.همچنین در کنار VCM ها ، شما افکت های قدیمی راهم در دسته Legacy دارید.
افکت های VCM نسبت به افکت های قبلی و معمولی یاماها در شنودِ اول تفاوت چشمگیری ندارند ، ولی وقتی شروع به تنظیم افکت مورد نظر برای صدا یا سکووانس میکنید ، متوجه ریزه کاری ها و تاثیرات بسیار زیبای ان خواهید شد.نه تنها ولوم ها ، سلکتورها و دکمه ها در VCM به شما حس لذت بخش تر و حرفه ای تری از صداسازی و تنظیم را خواهد داد نسبت بلکه سرعت عمل و دسترسی شما و بهتر و کامل تر میشود.


 مهم ترین تفاوت افکت های VCM

  1.  وجود برخی مدول ها که در افکت های معمولی موجود نبود.
  2. الهام گرفتن کامل از افکتورهای سخت افزاری با همان پارامترها.
  3. بهره گیری از حالت Multi Effect  که خود به تنهایی یک دستگاه ترکیب و ساخت افکت است.
  4. سرعت عمل بیشتر با دسترسی به گزینه های مهم ، جدا از لیست جزییات تغییر افکت.

 


نمونه تصاویر :

S970 - S975

   .          

 Genos

     

 


نمونه ویذیو :

 

اشتراک گذاری در تلگرام